Değerli Katılımcılar;

Ülkemiz Kahramanmaraş , Pazarcık ilçesinde yaşanan ve çevre illerde de hissedilen 7,4 büyüklüğündeki deprem nedeni ile tüm yüz yüze sunumlarımız iptal edilmiştir. Ülkemizin başı sağolsun, yaralılarımıza acil şifalar dileriz.

Değerli Bilim İnsanları; 

2018 yılından bu yana yurt içi ve yurt dışındaki akademisyenlerin destekleri ve farklı üniversitelerin ev sahipliğinde yapılan Uluslararası Akademik Araştırmalar Kongresi 'nin, onuncusu 06-07 ŞUBAT 2023 tarihleri arasında BOLU’da gerçekleştirilecektir. 10. Uluslararası Akademik Araştırmalar Kongresi (ICAR); Sosyal Bilimler, Fen ve Mühendislik Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Hukuk, Güzel Sanatlar, Eğitim Bilimleri, Spor Bilimleri, Mimarlık ve Tasarım bilimlerini içeren geniş bir alanda Türkiye ve Dünyadan bilim insanlarını bir araya getirmeyi hedeflemekte ve özgün nitelikte yeni çalışmaları ele alarak, bilimin gelişimine katkı sunmayı amaçlamaktadır. 10. Uluslararası Akademik Araştırmalar Kongresi (ICAR) ile alanında uzman araştırmacılardan ve akademisyenlerden oluşan danışma kurulu rehberliğinde, uluslararası düzeyde düzenlenecek bilimsel etkinlikle Türkiye’nin akademik çalışmalar platformuna katkı sağlanması hedeflenmektedir.

ICAR Kongresi DOÇENTLİK kriterleri, akademik yükselmeler ve tüm prosedürlerini sağlamaktadırKongre sunum dili Türkçe ve İngilizcedir. Kongremize gönderilen her bildiri alanında uzman bilim insanları tarafından değerlendirilip bu değerlendirilme sonrasında sunulması uygun bulunan sözlü ve poster bildiriler sunulacaktır. Kongrede sunulacak olan tüm özet ve tam metin bildiriler intihal programından taranarak hakem sürecine alınacaktır. Hakem sürecinden geçtikten sonra editörün kararına göre  elektronik ortamda ISBN numarasıyla e-kitap olarak yayımlanacaktır.

Sizleri 06-07 ŞUBAT 2023 tarihinde yüz yüze ve video konferans yöntemi ile BOLU’da düzenlenecek olan  10. Uluslararası Akademik Araştırmalar Kongresi’ne davet etmekten mutluluk ve onur duyarız.

 ** KONGREMİZ ÜAK TARAFINDAN TANIMLANAN DOÇENTLİK KRİTERLERİNİ TÜM ALANLARINDA SAĞLAMAKTADIR.

** KONGREMİZ AKADEMİK TEŞVİK KRİTERLERİNİ SAĞLAMAMAKTADIR.

 • 23 OCAK 2023

  Özet Gönderimi için Son Tarih:


 • 25 OCAK 2023

  Kongre Kayıt ve Son Ödememe Tarihi:

 • 27 OCAK 2023

  Kongre Programı’nın Açıklanması:


 • 06 ŞUBAT 2023

  Kongre’nin Başlaması:


 • 23 OCAK 2023

  Tam Metin Gönderme Son Tarihi:


 • 24 ŞUBAT 2023

  Tam Metin Kitabı Yayın Tarihi:


 • 21 EYLÜL 2022

  Video Yükleme Son Tarih:


Konuşmacılar

Sponsorlar