Değerli Bilim İnsanları; 

2018 yılından bu yana yurt içi ve yurt dışındaki akademisyenlerin destekleri ve farklı üniversitelerin ev sahipliğinde yapılan Uluslararası Akademik Araştırmalar Kongresi 'nin, onikincisi 19-20 ARALIK 2023 tarihleri arasında ONLİNE’da gerçekleştirilecektir. 12. Uluslararası Akademik Araştırmalar Kongresi (ICAR); Sosyal Bilimler, Fen ve Mühendislik Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Hukuk, Güzel Sanatlar, Eğitim Bilimleri, Spor Bilimleri, Mimarlık ve Tasarım bilimlerini içeren geniş bir alanda Türkiye ve Dünyadan bilim insanlarını bir araya getirmeyi hedeflemekte ve özgün nitelikte yeni çalışmaları ele alarak, bilimin gelişimine katkı sunmayı amaçlamaktadır. 12. Uluslararası Akademik Araştırmalar Kongresi (ICAR) ile alanında uzman araştırmacılardan ve akademisyenlerden oluşan danışma kurulu rehberliğinde, uluslararası düzeyde düzenlenecek bilimsel etkinlikle Türkiye’nin akademik çalışmalar platformuna katkı sağlanması hedeflenmektedir.

ICAR Kongresi DOÇENTLİK kriterleri, akademik yükselmeler ve tüm prosedürlerini sağlamaktadır. (yeni doçentlik kriterlerini karşılamaktadır)Kongre sunum dili Türkçe ve İngilizcedir. Kongremize gönderilen her bildiri alanında uzman bilim insanları tarafından değerlendirilip bu değerlendirilme sonrasında sunulması uygun bulunan sözlü ve poster bildiriler sunulacaktır. Kongrede sunulacak olan tüm özet ve tam metin bildiriler intihal programından(intihal raporu yazar sorumluluğundadır) taranarak hakem sürecine alınacaktır. Hakem sürecinden geçtikten sonra editörün kararına göre  elektronik ortamda ISBN numarasıyla e-kitap olarak yayımlanacaktır.

Sizleri 19-20 ARALIK 2023 tarihinde  video konferans yöntemi ile ONLİNE olarak düzenlenecek olan  12. Uluslararası Akademik Araştırmalar Kongresi’ne davet etmekten mutluluk ve onur duyarız.

 ** KONGREMİZ ÜAK TARAFINDAN TANIMLANAN DOÇENTLİK KRİTERLERİNİ TÜM ALANLARINDA SAĞLAMAKTADIR.

** KONGREMİZ AKADEMİK TEŞVİK KRİTERLERİNİ SAĞLAMAMAKTADIR.

 • 11 ARALIK 2023

  Özet Gönderimi için Son Tarih:


 • 13 ARALIK 2023

  Kongre Kayıt ve Son Ödememe Tarihi:

 • 15 ARALIK 2023

  Kongre Programı’nın Açıklanması:


 • 19 ARALIK 2023

  Kongre’nin Başlaması:


 • 05 OCAK 2024

  Tam Metin Gönderme Son Tarihi:


 • 05 ŞUBAT 2024

  Tam Metin Kitabı Yayın Tarihi:


 • 15 ARALIK 2023

  Video Yükleme Son Tarih:


Konuşmacılar

Sponsorlar