Değerli Katılımcılar;

 

Kabul alan bildirilerin online sunumu  için aşağıdaki yönlendirmeyi izleyerek kongre tarihine kadar video yüklemeleri rica olunur.

 

 

 • Menü çubuğundan Kullanıcı Girişi yazılan yeri tıklayınız.
 • Kullanıcı bilgileriniz ile sisteme Giriş yapınız.
 • Sol tarafta bulunan menü çubuğundan Başvuruya Video Eklebutonunu tıklayınız Başvuruya Video Ekle butonunu tıkladıktan sonra açılan pencerede video ile ilgili bildilerinizi doldurunuz. Eğer birden fazla bildiri yüklemişseniz “Hangi Başvurunuz ile ilgili” ilgili butonu tıklayarak ilgili bildirinizin ismini seçip Videoyu Yükle butonunu tıklayarak video yükleme işlemini tamamlanır.  Video yüklenme süresi, internet hızınıza göre değişebilir. Bu nedenle  lütfen Videoyu Yükle butonuna 1 kere basınız ve bekleyiniz.
 • Video yükleme işlemi tamamlandıktan sonra yüklediğiniz video ile ilgili bilgilere sol tarafta bulunan menü çubuğundan Yaptığım Video Başvurularıalanını tıklayarak ulaşabilirsiniz.
 • Sunum Videolar ( MP4) formatında en fazla 10 dk olacaktır.  
 • Video boyutu en fazla 350 MB, çözünürlüğü ise en az 480p olmalıdır.

 

 

Değerli Bilim İnsanları; 

2018 yılından bu yana yurt içi ve yurt dışındaki akademisyenlerin destekleri ve farklı üniversitelerin ev sahipliğinde yapılan Uluslararası Akademik Araştırmalar Kongresi 'nin, dördüncüsünü 07-08-09 Aralık 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. 4. Uluslararası Akademik Araştırmalar Kongresi (ICAR); Sosyal Bilimler, Fen ve Mühendislik Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Güzel Sanatlar, Eğitim Bilimleri, Spor Bilimleri, Mimarlık ve Tasarım bilimlerini içeren, geniş bir alanda Türkiye ve Dünyadan bilim insanlarını bir araya getirmeyi hedeflemekte ve özgün nitelikte yeni çalışmaları ele alarak, bilimin gelişimine katkı sunmayı amaçlamaktadır.

 1. Uluslararası Akademik Araştırmalar Kongresi (ICAR) ile alanında uzman araştırmacılardan ve akademisyenlerden oluşan danışma kurulu rehberliğinde, uluslararası düzeyde düzenlenecek bilimsel etkinlikle Türkiye’nin akademik çalışmalar platformuna katkı sağlanması hedeflenmektedir. Ülkemizde Covid-19 salgınının devam etmesi durumunda sunumlar video kayıt yöntemi ile yapılacaktır.

ICAR Kongresi, yeni yayınlanan teşvik kriterleri hariç, diğer akademik yükselmeler ve DOÇENTLİK kriterleri ve  tüm  prosedürlerini sağlamaktadır. Sempozyum sunum dili Türkçe ve İngilizcedir. Kongrede sunulacak olan tüm özet ve tam metin bildiriler intihal programından taranarak hakem sürecine alınacaktır. Hakem sürecinden geçmek kaydıyla elektronik ortamda ISBN numarasıyla e-kitap olarak yayımlanacaktır.

** KONGREMİZ ÜAK TARAFINDAN TANIMLANAN ( EKİM 2020) DOÇENTLİK KRİTERLERİNİ SAĞLAMAKTADIR.

Çok değerli çalışmalarınızla 4. Uluslararası Akademik Araştırmalar Kongresine katılımınız bizleri onurlandıracaktır.

 

 • 20 KASIM 2020

  Özet Gönderimi için Son Tarih:


 • 25 KASIM 2020

  Kongre Kayıt ve Son Ödememe Tarihi:

 • 02 ARALIK 2020

  Kongre Programı’nın Açıklanması:


 • 07 ARALIK 2020

  Kongre’nin Başlaması:


 • 14 ARALIK 2020

  Tam Metin Gönderme Son Tarihi:


Konuşmacılar

Sponsorlar