Değerli Bilim İnsanları; 

2018 yılından bu yana yurt içi ve yurt dışındaki akademisyenlerin destekleri ve farklı üniversitelerin ev sahipliğinde yapılan Uluslararası Akademik Araştırmalar Kongresi 'nin, altıncısı  23-24-25 Ağustos 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. 6. Uluslararası Akademik Araştırmalar Kongresi (ICAR); Sosyal Bilimler, Fen ve Mühendislik Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Hukuk, Güzel Sanatlar, Eğitim Bilimleri, Spor Bilimleri, Mimarlık ve Tasarım bilimlerini içeren geniş bir alanda Türkiye ve Dünyadan bilim insanlarını bir araya getirmeyi hedeflemekte ve özgün nitelikte yeni çalışmaları ele alarak, bilimin gelişimine katkı sunmayı amaçlamaktadır.

6.Uluslararası Akademik Araştırmalar Kongresi (ICAR) ile alanında uzman araştırmacılardan ve akademisyenlerden oluşan danışma kurulu rehberliğinde, uluslararası düzeyde düzenlenecek bilimsel etkinlikle Türkiye’nin akademik çalışmalar platformuna katkı sağlanması hedeflenmektedir. Ülkemizde Covid-19 salgınının devam etmesi durumunda sunumlar video kayıt yöntemi ile yapılacaktır.

ICAR Kongresi, Ocak 2020 tarihinde yayınlanan teşvik kriterleri hariç, DOÇENTLİK kriterleri, akademik yükselmeler ve tüm prosedürlerini sağlamaktadırKongre sunum dili Türkçe ve İngilizcedir. Kongrede sunulacak olan tüm özet ve tam metin bildiriler intihal programından taranarak hakem sürecine alınacaktır. Hakem sürecinden geçmek kaydıyla elektronik ortamda ISBN numarasıyla e-kitap olarak yayımlanacaktır.

Çok değerli çalışmalarınızla 6. Uluslararası Akademik Araştırmalar Kongresine katılımınız bizleri onurlandıracaktır.

 

** KONGREMİZ ÜAK TARAFINDAN TANIMLANAN (MAYIS 2021) DOÇENTLİK KRİTERLERİNİ SAĞLAMAKTADIR.

 

 • 16 AĞUSTOS 2021

  Özet Gönderimi için Son Tarih:


 • 18 AĞUSTOS 2021

  Kongre Kayıt ve Son Ödememe Tarihi:

 • 20 AĞUSTOS 2021

  Kongre Programı’nın Açıklanması:


 • 23 AĞUSTOS 2021

  Kongre’nin Başlaması:


 • 27 AĞUSTOS 2021

  Tam Metin Gönderme Son Tarihi:


 • 5 EYLÜL 2021

  Tam Metin Kitabı Yayın Tarihi:


 • 18 AĞUSTOS 2021

  Video Yükleme Son Tarih:


Konuşmacılar

Sponsorlar